آش کدو به سبک برخوار

ساخت وبلاگ
چکیده : همه مردم بر این اعتقادند که کدو تنبل برای سرماخوردگی و گلو درد بسیار عالیه . در اینجا طرز تهیه آش ک... با عنوان : آش کدو به سبک برخوار بخوانید :

آش کدو

همه مردم بر این اعتقادند که کدو تنبل برای سرماخوردگی و گلو درد بسیار عالیه . در اینجا طرز تهیه آش کدو به سبک مردم برخوار را برایتون آموزش میدم .

ابتدا چند برش (به اصطلاح شتر) از کدو جدا می کنیم و پس ازجدا کردن پوست ؛آنها را به قطعات کوچک (کمی بزرگتر از حبه قند) تقسیم می کنیم . در قابلمه ای کمی روغن ریخته و یک پیاز بزرگ که قبلا اون را خرد کرده ایم را در آن تفت می دهیم البته خیلی کم . سپس نصف کدو های خرد شده را روی انها میریزیم . در لایه بعدی مقداری سبزی خرد شده یا سبزی خشک روی ان ریخته و سپس کمی عدس .گندم. نخود و لوبیا و برنج روی آن میریزیم و دوباره روی انها را با نصف دیگر کدو ها می پوشانیم .زیر اجاق را کم کرده تا کمی آب بیندازد و بعد دوسه لیوان آب به ان افزوده و همین طورکه شعله اجاق خیلی کمه درب قابلمه را می گذاریم و حدود ده ساعت روی اجاق نگه داشته تا غذا به حااااال بپزد. البته می توانیم با زود پز یک ساعته اینکار را بکنیم که اون اختیار خودتونه . بعضی مردم در موقع تفت پیاز ها کمی گوشت هم به ان می افزایند که این بستگی به ذائقه افراد دارد.

این هم دست پخت یک مادر برخواری :

غذای برخواری


...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 6 آبان 1395 ساعت: 7:40